Pro pozůstalé

  • Jak postupovat a co by mělo následovat v případě odchodu Vašeho blízkého
  • Jak se připravit na průběh smutečního obřadu

Objednávka pohřbu

V kancelářích naší pohřební služby obdržíte veškeré další informace týkající se dané objednávky a rádi Vám se vší ochotou poradíme (smuteční rozloučení, zpopelnění,  květinové dary, smuteční oznámení, vsyp a uložení urny, úmrtní list, atd.).  Při objednání pohřbu budete potřebovat tyto náležitosti: občanský průkaz zesnulého (pokud je k dispozici) rodný list zesnulého ( úmr ... (více)

Průvodce smutečním obřadem

Když zemře někdo blízký, je to pro jeho rodinu a přátele chvíle nejtěžší. Proto jsme zde, abychom Vám pomohli a převzali starost o nutné kroky s vyřízením objednávky smutečního rozloučení-pohřbu společně s Vámi. Možností a druhů smutečních rozloučení je mnoho (s obřadem, bez obřadu, církevní, civilní či vojenský obřad, rozloučení s urnou, atd.) a se v ... (více)

Co následuje po pohřbu

Úmrtní list vystavuje do třiceti dnů od objednání pohřbu matrika v místě úmrtí (nikoliv v místě bydliště) Úmrtní list obvykle obdrží objednavatel pohřbu doporučeně poštou Pokud došlo k úmrtí v zahraničí, naše pohřební služba zajišťuje mezinárodní úmrtní list pro použití v ČR Matrika také odhlašuje důchodové, zdravotní a sociální pojištění                                    Notáře urču ... (více)